YAZ İÇİN TÜRKİYE’DE 5 TATİL YERİ ÖNERİSİ

2019 YAZ TATİLİ İÇİN TÜRKİYE’DE TATİL YAPILACAK BEŞ YER

2019 yazı neredeyse bitti. Herkes tatil planlarını yaptı ben hala tatil planlarını yapmamış birkaç kişi için tatil önerisinde bulunacağım.

Türkiye’de gidince yeniden gitmek isteyeceğiniz çok güzel yerler bulunuyor. Pahalı yerler de var bu listede ancak çok uygun fiyatlara tatilinizi yapabileceğiniz güzel yerler de bulunuyor. Bu yüzden sizlere lafı fazla uzatmadan bu güzel ülkemizin doğa harikası yerlerini sıralamak istiyorum.

Öncelikle bahsetmeme gereken bir husus var ki bunu asla atlayamam. Çok şaslı olduğumuzu ve vize ya da pasaport gerektirmeden bu illere ve tatil yerlerine gidebileceğimizi bilmeliyiz. Bu büyük bir şans. Kurtuluş savaşımızın ve milli mücadelemizin önemini burada daha iyi kavrıyorum. Yurtdışı gezi yerlerine baktığımda sadece iç geçirebilirim ancak bu yerlere istediğim gidebilir gerekirse en ucuz otellerde konaklar ve simit çay ile günümü geçirebilirim. Yine de Türkiye’nin en güzel tatil lokasyonlarında unutulmaz karelerim olabilir. Bu yüzden bunun kıymetini bilelim. Ülkemizde dilediğimiz yere vizesiz sadece bir otobüs bileti ile gidebilmenin kıymetini lütfen bilelim.

Ormanlarımızı, göllerimizi korumak adına elimizden gelen her şeyi yapalım. Bunu kuru laf kalabalığı olarak buraya yazmıyorum. Bunun kıymetini yukarıda paylaştığım videoda bu yerler izleyerek anlayabilirsiniz. Bu güzellikler bizim. Başka bir ülkenin değil sadece bizim ve istediğimiz gibi gidip gezebiliriz. Torunlarımız ve bizden sonraki nesiller için de güzel yerler bırakabiliriz. Bu zor değil. Sadece daha korumacı davranırsak başarılı olabiliriz. Bu ülke hepimizin ve bizden sonraki nesillerimizin.

Sizlere 5 lokasyondan bahsedeceğim. Bu yerlerde nasıl ekonomik şekilde tatil yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim. Türkiye’de ekonomik şekilde tatil yapılacak yerlerden ilk sırada Cunda Ayvalık yer alıyor.

Cunda’ya biz gittik. Nisan ayındaydı ve çok güzel bir yerdi. Burada Cunda The Lara Butik Otel’de kaldık. Cunda’da evler Rum evi tarzında yapılıyor. Daha önce yapılan Rum evleri burada otellerin şekillenmesinde yardımcı olmuş. Ayrıca taş sokaklar bulunuyor ki harika. Ayaklarınıza kesinlikle terlik dışında spor ayakkabı giymelisiniz. Kaldığımız otel Cunda’nın merkezine çok yakın. Terası var ve çok güzel bir otel. Burada önemli olan Cunda merkeze otelin yakın olması. Yaya olarak gezilecek birçok yer var. Bu yüzden merkeze yakın olması büyük avantaj sağlıyor. Uzaktaki otellerden de minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Cunda ile ilgili detaylı bilgileri başka yazıda sizlere vereceğiz.

Ekonomik tatil için ikinci yer ise Bozcaada. Biz buraya daha gidemedik. Otel araştırması yapıyoruz. Burası biraz pahalı ancak kendiniz için uygun olan otelleri tercih edebilirsiniz. Gittiğimiz zaman burayı deneyimlediğimiz bir yazıyı sizlerle paylaşacağım.

Türkiye’de tatil yapmak için üçüncü güzel yer ise Alaçatı. Hepinizin aklından geçen şeyi biliyorum. Alaçatı çok pahalı. Ama çok güzel bir yer aynı zamanda. Burada günlük apart otellerde kalabilirsiniz. Kalan bütçenizi de etrafı gezmek için kullanabilirsiniz.

Otelde sadece gece yatıyorsunuz ancak gezdiğiniz yerlerde çektiğiniz fotoğrafları her zaman açıp bakıyorsunuz. Bizim önceliğimiz gezmek ve etrafı keşfetmek.

Tatil için bir diğer güzel yer ise Fethiye Faralya…. Burada Kelebekler Vadisi, Tarihi roma kalıntıları ve Likya yolu bulunuyor. Bu yerleri görmek için de gidebilirsiniz. Aynı zamanda da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Fethiye Faralya  benim karşıma en çok çıkan lokasyonlardan birisi, ayrıca bizim @simdiburadaolsak Instagram hesabımızda en çok paylaştığımız yerlerden .Buraya gitmedim ama artık ezberledim diyebilirim.

Türkiye’de tatil yapmak için son lokasyon ise Adrasan, Çıralı ve Olympos olarak veriyorum. Olympos’ta tarihi antik kent arasından geçerek sahile iniyorsunuz. Sahilde taşlardan oluşuyor. Hala böyle mi bilmiyorum. Buralar da tarihi yapmak için harika yerlerden.

Türkiye’de gitmemizi ya da başkalarının gitmesini önerdiğiniz yerleri bana yazabilirsiniz. Deneyim ve önerilerinizi okumayı çok isterim. Gittiğiniz gezdiğiniz yerleri bizi @simdiburadaolsak etiketi ile ve @herkesyolaciksin etiketi ile etiketleyebilirsiniz.

Unutmayın seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir. O eşiği geçtiğinizde çok güzel yerler keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir